אתרים קהילתייםקיבוץ מושב ישוב קהילתי

דיון בהצעות ובקשות שדה יעקב

פורומים וסיכום יומי

 1. בסיכום היומי ההודעות אינם מופיעות בדיוק כמו ההודעות הבדידות. חסרים הקישורים הבאים:
  ''שלח הודעה אישית לכותב ההודעה'',
  ''הוספת תגובה להודעה זו ”
  ''הוספת הודעה חדשה לפורום''

  תגובה: זה לא מדוייק: השניים האחרונים קיימים בסיכום. לפיכך נותר להוסיף את האפשרות הבאה: ''שלח הודעה אישית לכותב הודעה זו''.
 2. קרה כבר כמה פעמים שתושבים לחצו על השב בתוך האימייל שלהם, בחושבם שכך יפרסמו הודעה חדשה בפורום. פעולה זו מפנה היום ליפעת כוכבא. נרצה שתשנה את ההגדרה, כך שהשב ישלח אימייל לפורום הכללי, כלומר לכתובת: sdeyacov.forum@locali.co.il

  תגובה: יבוצע
 3. עותק הודעת פורום הנשלח לתושבים מכיל את כותבת ההודעה פעמיים.
 4. כאשר מוצגת בסיכום היומי, או בעותק הודעת פורום, הודעה שהיא בעצם תגובה להודעה אחרת, לא מוצגת באותו המכתב גם ההודעה המקורית. היינו רוצים שתגובה להודעה תכלול למטה את כל התכתובת הקשורה באותו נושא.

  תגובה: נושא זה נשקל באריכות בעבר, והמסקנה הייתה שהתוצאה תכביד עד מאוד על הסיכום היומי.

  הפתרון לכך הוא בקישור הנלווה לכל הודעה ''גלוש להודעה זו באתר''. לחיצה על הקישור מביאה את הגולש להודעה באתר עצמו, שם מפורטת התכתובת המלאה. ההצעה שהצעתם טובה פחות מפתרון זה.

  עם זאת, כדאי לשקול לנסות את מה שהצעתם עבור עותק בודד של הודעת פורום, הנשלח לחברי רשימת התפוצה של הפורום.
 5. הנוסח: ''הרשם לאירוע וקבל עדכונים בזמן אמת : '' מטעה וגרם למספר תושבים לחשוב שאם הם לוחצים על זה סימן שהם נרשמו לאירוע.

  תגובה: העליתם נקודה זו בעבר והיא טופלה. הנוסח הנוכחי הינו ''לחץ כאן לקבלת עדכונים על האירוע''.

  מעבר לכך, אפיינו יחדיו שדרוג למודול, המאפשר להגדיר אירוע מסוים ככזה, המאלץ את התושב לכתוב באם הוא מגיע לאירוע, אם לאו.
 6. שינוי הגדות מנוי להודעות / פורומים / סיכום יומי / שבועי: זו נקודה חשובה מאוד שעולה כמעט מכל תושב שמדברים איתו. ההפרדה היום בין איזור של ''שינוי תדירות קבלת הודעות מהאתר'' ובין ''הסרה מרשימת תפוצה'' מקשה על ההבנה, מבלבל וגורם לתושבים להישאר רשומים בטעות לדברים, שלא רוצים ולבטל הרשמה ממקומות שכן רוצים.

  ההצעה שאנחנו מציעים היא לרכז את כל האינפורמציה הזו במקום אחד. שהקישור ישתנה לקישור אחד שכתוב בו למשל: ''שינוי תדירות קבלת הודעות מהאתר'' אבל שלחיצה עליו תפתח חלון קטן שבו יש רשימה של כל הפורומים באתר והסיכום היומי / שבועי וכבר בפתיחה תושב יוכל לראות למה הוא רשום היום (היכן שמסומן ''וי''). לאחר מכן ע''י פעולה פשוטה של סימון ''וי'' בכמה מקומות או ביטול ''וי'' במקומות אחרים יוכל התושב להגדיר לעצמו העדפות חדשות וללחוץ על שלח.

  תגובה: מדובר בשני דברים נפרדים:

  איחוד המסכים ''הסרה מרשימת התפוצה'', ''תדירות הסיכום התקופתי'' - איישם זאת.

  בחירה מרוכזת של פורומים - אין טעם ביישום:

  כאשר נכנס הסיכום התקופתי למערכת iPaper, מיהרו התושבים להסיר עצמם מכל רשימות התפוצה של הפורומים, מתוך הסתפקות בסיכום היומי.

  האפשרות להרשם לפורום מסוים, בכדי לקבל עותק נפרד מכל הודעה חדשה בפורום, הפכה בן לילה לאפשרות היחידה שהייתה, ואשר שמשה את כלל התושבים, לאפשרות איזוטרית, המשמשת מספר מועט של תושבים, עבור מספר מועט של פורומים.

  אפשרות זו משמשת היום את רוב התושבים, רק כאשר מדובר בפורום טרמפים, בו קיימת חשיבות להפצה מיידית של ההודעות, למי שנרשם לרשימת התפוצה של הפורום.

​רשימות תפוצה

 1. אפשרות לשלוח מייל מהאתר לכמה אנשים ולא רק לבודד.

  תגובה: האם מדובר במסך רשימת התפוצה הראשית של האתר, הזמין למנהלי האתר בלבד? או שמא במסך ''ספר הכתובות'', הזמין לכלל התושבים?

הוספת מודול לרשימת התפוצה

הגדרת קבוצות / רשימות תפוצה באתר שפתוחה לכל התושבים.

כיום יש לנו רשימת תפוצה ב- gmail, שבה משתמשים כדי לשלוח מייל מרוכז לקבוצות מוגדרות, למשל ''כיתה א'' או ''נוער'', ואפשר להוסיף עוד ועוד.

כדי לעבור בצורה מלאה לאתר
אנו זקוקים לדברים הבאים:

 • הגדרת ייעודית לקבוצות
 • שיוך מהיר של תושב למספר קבוצות
 • שליחת הודעה למספר קבוצות

תגובה: מדובר במודול ייעודי. בניית מודול חדש אינה מתבססת על משוב של ישוב בודד. אני מעוניין לבחון יחד עמכם פתרונות באמצעות המערכת הקיימת - רשימות תפוצה של פורום. במקביל עלי לבחון הצורך ביישובים אחרים.

שינוים בניהול גלריה

חסרה האפשרות לעריכה של מספר תמונות במקביל: שינוי שם' שינוי סדר התצוגה' מחיקת תמונות - וזאת ע''י סימון משותף באמצעות ctrl

תגובה: לכל תמונה כותרת משלה, ולכן סימון משותף לצורך מתן כותרת או אפילו גרירה אינו נדרש. מצד שני, אכן יהיה נח יותר למחוק מספר תמונות בבת אחת על ידי סימון ''וי'' תחת התמונות הרצויות, ואז לחיצה על כפתור מחיקה.

מצד שני, מאחר והסימון המשותף משמש בעיקר למחיקה, ניתן לבחון האפשרות למחוק תמונה על ידי קליק ימני בעכבר - אממש זאת.

בלי קשר לכך, מתוכנן (לא בעדיפות גבוהה) כי ניהול תמונה בודדת יתבצע על ידי תפריט משנה, שיצוץ בעל לחיצה על תמונה. תפריט זה יכיל את האפשרויות הבאות: מחיקה, סיבוב, הגדרת כותרת, הגדרת קישור.

דיון בהצעות ובקשות שדה יעקב

מבוא לעמוד זה

החלק הימני בעמוד מכיל את עיקרי מכתבה של יפעת כוכבא אלי, בשם צוות אתר שדה יעקב, יחד עם תגובות ראשונות שלי.

מתחת למכתב קיים פורום, המאפשר דיון בנושא.

עם זאת, חלק מן הנושאים - אני חושב כי צריך לדון בהם בעל פה.

אני מעריך כי בתוך שבועיים אוכל לממש את כל הדברים אשר ציינתי כי ימומשו.

אסי